Letní rodinný kemp 2016 – Dvůr Perlová voda v Kostelci nad Ohří

Dovolená s rodinou v nádherném, nově zrekonstruovaném prostředí statku Dvůr Perlová voda. Dovolená zaměřená na zdravé rodičovství, partnerský přístup a vědomou komunikaci mezi rodiči a dětmi. Dovolená plná zábavy pro děti i pro rodiče. Dovolená se svobodnou volbou využití doprovodného programu nebo individuálních aktivit. Nově vybudovaný areál nabízí mnoho služeb, které jsou pro Vás na letošní kemp připraveny za příjemné zaváděcí ceny. Přijeďte si užít místní pohostinost, pokochejte se krásami Českého středohoří a přitom poznejte lépe sebe a svou rodinu.

kemp web

 

Také milujete ty vzácné chvíle, kdy se Vám daří být jako rodina opravdu spolu? Setrvat v přítomnosti a nic jiného neřešit? Nám to dává velký smysl. Říkáme takovým chvílím SPOLUBYTÍ. Zdá se nám, že v dnešní rychlé době však těchto okamžiků nějak ubývá. My se jich, ale rozhodně nechceme vzdát! Chceme Vám a Vašim dětem nabídnout týden v krásném prostředí, kde kromě zábavy můžete s námi zkusit zažít společné chvíle, tak jak naplňují život nám. Nabízíme okusit model partnerského vztahování, kde nikdo neprohrává a nikdo se necítí poražen. Součástí je respektující komunikace, učení se být s dětmi a nehodnotit jen pozorovat jaké jsou a co je baví ze všeho nejvíc. Pojeďte s námi objevit co vás společně opravdu naplňuje a dělá Vám radost.
“Nápad udělat rodinné letní kempy přišel na základě poptávky účastníků našich otevřených seminářů. Věnujeme se osobnostnímu rozvoji, emoční inteligenci a Enneagramu. Téma, které je pro mě poslední dobou velmi aktuální, je rodičovství a partnerský přístup k dětem. Jak v dětech podpořit jejich přirozený potenciál. Zároveň být s lidmi a zkoušet v praxi, to o čem mluvíme na seminářích. Vytvořit bezpečný prostor, kde můžeme sdílet zkušenosti a zároveň se vzájemně podpořit v cestě rozvoje. Pro mnoho lidí i pro mě je inspirací být a vidět, jak to funguje v jiných rodinách, které stejně smýšlejí o výchově dětí. Proto jsem požádala o spolupráci další lektory a jejich rodiny. Všichni se na letní kemp rozhodně moc těšíme. Přidejte se k nám.”Monika Just, organizátorka a lektorka letních kempů

 

 Základní informace : 

Lokalita – Dvůr Perlová voda, Kostelec nad Ohří 13, okres Litoměřice
Termín – neděle 10. 7. – sobota 16. 7. 2016
Pořadatel – just4you s.r.o.
Lektorské obsazení – Monika Just, Andrea Krchová, Blanka Kaválková

 

 Na co se můžete během letního kempu těšit : 

Vzdělávací semináře zaměřené na rodinu a výchovu dětíKoupání na sladko a na slanoVečerní čtení pohádek pro dětiDětský klubíkProfesionální hlídáčekPiškotékaNoc bez rodičůAnimátořiFotbalové hřiště jako na EuroKlasické ohniště a nebo otevřený grilPosezení v rodinném pivovaruTuristika po Českém středohoříWellness aktivityKeltský kruh - vyhlášené letní slavnosti v Budyni nad Ohří
Vzdělávací semináře zaměřené na rodinu a výchovu dětí

kommunikace6V průběhu celého týdne poběží semináře zaměřené na partnerský přístup ve výchově dětí, které povedou profesionální lektorky.  Některé semináře jsou určené pro rodiče, kdy je zajištěný program pro děti. Některé aktivity jsou připravené pro celou rodinu. A některé semináře jsou určené pro děti od tří let, témata se mění dle věku dítěte. Připraveny jsou i večerní reflexe buď možnost společných diskuzí nebo individuálních setkání s lektory. Věnovat se budeme tématům vědomé a nenásilné komunikace v rodině, zvládání konfliktních situací, rozvoji potenciálu dítěte, vnímání a práce s jedinečností každého dítěte. Karierní poradenství pro děti, které je vede k uvědomění si svých silných stránek a jejich uplatnění, emoční inteligence a vliv enneagramových strategií na kvalitu spolubytí s dětmi.

Koupání na sladko a na slano

koupaniPřímo v areálu je překrásný biotop se sladkou vodou a bazén se slanou vodou. Obě tyto možnosti jsou určené ke koupání. Připravenou budou i vodní atrakce. Kolem je travnatá plocha určená k odpočinku a opalování, případně pro rodinný piknik.

 

Večerní čtení pohádek pro děti

cteniČtené příběhy pomáhají rozvíjet nejenom dětskou představivost. Chceme proto nabídnout možnost společného čtení a příjemného ukončení dne pro všechny děti i dospělé, kteří budou mít zájem na chvíli si sednout, zavřít oči a v klidu poslouchat.

 

Dětský klubík

herna3Pro děti je připravena varianta mokrá i suchá. Hernička je vybavena aktivními prvky, kde se děti vyřádí podle chuti.Zároveň je vybavena i pro dětské šikovné ručičky, které chtějí tvořit a malovat.
Klubík je k dispozici celý den a od 8.30 – 18.00 hod. Je v něm přítomen animátor, který hlídá děti, nebo pro ně má připravený program. Standardní cena je 50 Kč za hodinu. Pro náš kemp je tato služba zdarma.

 

Profesionální hlídáček

HlidaniDeti-300x195Rodiče, kteří jsou na školení, mají možnost zdarma využít služby profesionální vychovatelky, která se postará o bezpečí jejich dětí v klubíku. Kde si s nimi bude hrát, tvořit a jinak je zapojovat do aktivit, které pro ně má přichystané. Jako je například dětské divadelní představení pro rodiče.

 

 

Piškotéka

disco600x350Když se celým areálem rozezvučí hudba, většina dětí se začne pohupovat v rytmu dětských hitů a vrhne se na taneční parket. Dětská diskotéka prostě patří k letním radovánkám pro děti a určitě zláká i některé dospělé.

 

 

Noc bez rodičů

Vzpomenete si na děti z Bullerbynu. Kolikrát jste jako dítě snili o tom, že si budete moci s kamarády povídat dlouho do noci a pak společně usnete a ráno se probudíte a kamarádi tam pořád budou? Přesně tak, mnoho dětí chce být s kamarády i přes noc. Připravili jsme pro ně speciální pokoj, kde jednu z posledních nocí celého pobytu, mohou děti přespat společně s kamarády a bez rodičů. Aby se děti nebáli, bude s nimi v pokoji vychovatelka, kterou znají z dětského klubíku.

Animátoři

animatoriAreál spolupracuje s animátory, kteří připravují program pro děti. Nemusíte se  své děti bát, budou v dobrých rukách. Budou malovat, skákat, cvičit a tančit. Učit se nové říkánky, hrát divadlo a nebo jen tak blbnout se svými novými kamarády.

 

Fotbalové hřiště jako na Euro

V areálu je fotbalové hřiště, které se dá využít pro mnoho dalších týmových her s míčem i bez. Vyzvete na fotbalový zápas kluky ze sousedního pokoje? Nebo si raději půjdete zaházet s frisbee?

 

 

Klasické ohniště a nebo otevřený gril

Klasické ohniště pro večerní posezení, povídání a opékaní buřtů. Nebo máte raději grilované speciality? Co je komu příjemnější, nebo na co máte zrovna chuť i náladu. Perlová voda prostě nabízí pestrost a možnost volby pro každého.

 

Posezení v rodinném pivovaru

pivovarVečer pro milovníky piva. Posezení se sládkem pivovaru Lanýž, jenž je součástí areálu Dvora. Během celého pobytu můžete ochutnávat různé druhy, co pan sládek uvařil. Tento večer se můžete dozvědět informace o procesu jejich výroby, rozdílech v surovinách a důležitosti dobré vody. Poznáte různé způsoby technologie vaření, recepty, historii i současné trendy.

 

Turistika po Českém středohoří

hazmburk_uvodni_fotoS Českým středohořím snese srovnání málokterá krajina na světě. Vyvřelé magmatické kužely dramaticky vystupují z poklidné Polabské nížiny, vrcholy kopců korunují majestátní zříceniny středověkých hradů. Kouzlo Středohoří působí dodnes. V okolí najdete hrad Hazmburk, zámek Ploskovice, zámek Libochovice a hrad Budyně nad Ohří. Při delší tůře můžete dojít na rotundu svatého Jiří a Vojtěcha ve Vražkově, horu Říp, Kostel Narození Pany Marie v Roudnici nad Labem či Památník v Terezíně. Pokud jste milovníci celodenního cestování doporučujeme prohlídku opevnění v Lounech, loupežnické jeskyně u Velkého Března, ledových jám na Plešivci nebo návštěvu naleziště českého granátu a diamantů v okolí Třebívlic.

Wellness aktivity

Pivní lázně s pivem z domácího pivovaru, masáže, whirpool. Za všechny procedury platíte 50% ceny.

 

 

Keltský kruh - vyhlášené letní slavnosti v Budyni nad Ohří

Keltský kruh je festival plný keltské hudby, irského tance a keltských řemesel. Koná se 15. a 16. července na hradě v sousední obci, v Budyni nad Ohří. Páteční program by měl opět mít na starost Mark Johnston se soubory ZUŠ Roudnice a Ondra Volčík. Celý program začne v 11 hod. programem v keltské vesnici, která bude mít samostatný program až do večerního obřadu. Hudební program začne ve 13 hodin a představí se v něm kapely Shannon, Dálach, Poitín, Isara, Jull Dajen, Jolly Buskers a další. Taneční vystoupení letos obstarají Caledonian Club se skotskými tanci. Vstupné na tuto akci je pro dospělé 180 Kč a pro děti 80 Kč.

 

 Lektorský tým : 

MMONIKA JUST – Jmenuji se Monika a mám doma dvojčata Emmu a Adama, kterým je tři a půl roku. Pracuju převážně s dospělými lidmi, jako lektorka osobnostního rozvoje. Je pro mě důležitý partnerský přístup. Pomáhám lidem hledat cestu k sobě samým, pochopení a přijetí. Protože cesta k jiným vede přes naše vlastní vědomí. Pomáhám lidem stát se lídry. Největším úkolem lídra je vychovat si svého nástupce a podpořit jeho potenciál. Myslím, že je logické, že tedy ten nejdůležitější leadership našich životů je rodičovství. Hledám cestu, jak ponechat dětem jejich přirozenou intuici a vidět a rozvíjet jejich kvality. Cestu partnerského přístupu, zdravého rozumu, laskavého přijetí a nastavení bezpečných hranic, s respektem k jedinečnosti každého z nás. Vítejte na letním kempu.

AANDREA KRCHOVÁ – Dospělé učím od roku 2008. Na začátku mi šlo hlavně o to, předat co nejvíc informací tak, aby účastníci odcházeli z kurzů nabití vědomostmi. Postupně mně ale mnohem víc začalo bavit pozorovat, jak každý, kdo přichází na kurz, si umí odnést sám to, co je pro něj zajímavé, to co ho obohacuje. Z lektorky jsem se stala víc průvodkyní cestou poznání sebe sama a seberozvoje. Na začátku změny byla velká dávka poznání sama sebe. Celý život je učení. Příležitosti poznávat svět vyhledávám a setkání s Monikou a Blankou pro mě je příležitostí, jak lépe rozumět sobě a svým dětem. Jak se posunout od výchovy dětí ke společnému vytváření atmosféry u nás doma. Se svými dětmi chci být spíš partnerkou. Na letním kempu se navzájem od sebe něco naučíme, něco od sebe odkoukáme a vyměníme si zkušenosti se situacemi lepšími či horšími a snad si i odvezeme pocit, že na ten úkol „vychovat z dětí dobré lidi“, nejsme sami.

BBLANKA KAVÁLKOVÁ – Už od malička jsem toužila starat se o děti,a tak mě má studia zavedla nejdříve na střední zdravotnickou školu a pak na vyšší odbornou školu humanitárního poradenství. Své studium jsem zakončila na Pedagogické fakultě UK obor speciální pedagogika. Při vysoké škole jsem si vyzkoušela různé způsoby péče o děti a ve svém experimentování jsem pokračovala i po dokončení studií. Měla jsem také možnost podívat se, jak se pracuje s dětmi ve světě (Švédsko, Holandsko). V Čechách jsem pracovala ve Speciálně pedagogickém centru, kde na částečný úvazek pracuji i při rodičovské dovolené. Výchova mých tří dětí a partnerství s mým mužem mi připravilo tu nejkrásnější cestu učení. Proto se už deset let věnuji tématu partnerské komunikace a poslední čtyři roky se snažím své zkušenosti a vědomosti sdílet s těmi, kdo o to stojí. Lektoruji kurzy Zkušeností k respektování a dál se s chutí vzdělávám. Velkou výzvou je pro mě založit školu, která bude místem, kde děti mohou být svobodné.

 

DSC_0961     andy kempblanka kavalkova

 

 Připravený program : 

 

Po celou dobu letního kempu jsou připravené společné ativity. Můžete si vybrat a zúčastnit se některých z nich, můžete využít všechny a nebo se můžete věnovat svému individuálnímu programu. Můžete třeba využít jen semináře pro rodiče a děti svěřit po dobu kurzu našim animátorům. A nebo naopak děti poslat na dětské kurzy a sami vyzkoušet některou z wellnes procedur. A nebo se můžete jen podívat, jak lektorky uplatňují principy zdravé výchovy a partnerský přístup ve svých rodinách. Volba je ve vašich rukách.

kemp rozvrh5

 Varianty ubytování a stravování : 

 

Abychom Vám všem mohli nabídnout a garantovat maximální přístup lektorů, je letošní kemp připraven pro deset rodin. K dispozici jsou dvě varianty velikosti pokojů, tedy s lůžky pro dvě dospělé osoby a dvě děti (možost přistýlky pro třetí dítě) a varianta pro dvě dospělé osoby a jedno dítě (opět možnost přistýlky pro dítě). Při rezervaci nám prosím do poznámky napište, kterou variantu preferujete. Děti do 3 let mají pobyt a absolvování programu letního kempu zdarma, přespání si zajistí rodiče ve vlastní cestovní postýlce a vlastní stravou. Při rezervaci nám prosím uveďte do poznámky i kolik dětí do tří let případně přivezete sebou a pokud potřebujete jakoukoliv součinnost, napište to také.
Na výběr máte ze tří variant stravování. Tedy ubytování se snídaní, varianta polopenze a klasická plná penze. Vzhledem k umění šéfkuchaře pana Schejbala a jeho kuchyni postavené na místních čerstvých surovinách, Vám doporučujeme variantu plné penze. Od pana Pavla Schejbala chutnalo papeži Janu Pavlu II., Dalajlámovi i mnoha návštěvníkům českého pavilonu na Expu v Bruselu, Montrealu a Osace. Věříme, že zachutná i Vám.

 

UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dospělou osobu 18+

POLOPENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dospělou osobu 18+

PLNÁ PENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dospělou osobu 18+

UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dorostence ve věku 13 - 17 let

POLOPENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dorostence ve věku 13 - 17 let

PLNÁ PENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dorostence ve věku 13 - 17 let

UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dítě ve věku 3 - 12 let

POLOPENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dítě ve věku 3 - 12 let

PLNÁ PENZE

na dotaz
6 nocí / 7 dnů pro dítě ve věku 3 - 12 let

 

Nezávazná rezervace 

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon (vyžadováno)

Počet dospělých 18+

Počet dorostenců ve věku 13 - 17 let

Počet dětí ve věku 3 - 12 let

Vyberte typ ubytování a stravování
ubytování se snídanípolopenzeplná penze

Vaše zpráva


 

Kde nás najdete 

AdresaKontaktySociální média
Adresa

Dvůr Perlová voda
Kostelec nad Ohří 13
50.395368, 14.091508

Kontakty
Email pořadatel kempu: monika.just@just4you.cz
Web pořadatel kempu: www.just4you.cz

Email ubytovací zařízení: info@dvurperlovavoda.cz
Web ubytovací zařízení: www.dvurperlovavoda.cz

Sociální média
Facebook: www.facebook.cz/just4you

Loading...